Македонија

Три часа распит на Кичеец, утре на ред е Јанева

По три часа распит Зоран Милески викан Кичеец го напушти обвинителството исто како што дојде, во затворското комбе. Тоа се...

Пациентот со западнонилска треска се уште е приклучен на апарати – новозаболени нема, смируваат докторите

Единствениот пациент во земјава кој во моментов е заразен со вирусот на западнонилска треска се уште е во тешка здравствена...

Јанева не се откажува од Фетаи и Бубевски како обвинители против Ејуп Елими и Исмет Гури

Катица Јанева не се откажува од обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски. Адвокатот на обвинетите за изборни измами Ејуп Елими...

Продолжува преписката на партиите за „Рекет“

Продолжува преписката на двете најголеми партии, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ за тоа кој бил вмешан и кој се сретнал со...

Свет

Ричард Гир: Матео Салвини е „мал Трамп”

Според американскиот глумец Ричард Гир, италијанскиот министер за внатрешни работи и лидер на десницата – Матео Салвини е „мал Трамп”,...

(Видео)Принцот Ендрју ја посетувал вилата на Џефри Епштајн, тој вели згрозен сум

На краткото, матно видео објавено вчера од Дејли мејл се гледа маж, кој таблоидниот весник го идентификува како принцот Ендрју, вториот син...

Лабуристите бараат Парламентот да ја прекине летната пауза

Британскиот Парламент треба веднаш да ја прекине летната пауза за да одржи седница за Брегзит, изјави денеска Џон Мекдонел, втор...

Трамп против соработката со Хуавеј, дури и ако се укине забраната

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека поради националната безбедност не сака САД да работи со кинескиот Хуавеј, дури и доколку...