win-win Емисии

Вин Вин-Интервју со потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи 02.04.2024

Што ветува СДСМ во својата програма за раст и јавни финансии, дали е реално буџетот да финансира нов спектар на поддршка за ученици, студенти, пензионери, земјоделци без нови даноци или задолжување?

Како до 1.100 евра просечна и 600 евра минимална плата?

Вечерва во Вин-Вин за економската програма на СДСМ интервју со потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Интервју со претседателскиот кандидат Бујар Османи 12.04.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе