Емисии Црвена линија

Црвена Линија повторно на Телма, подготвени за размислувањата на гледачите за секојдневните  предизвици

Црвена Линија е информативно контактна емисија која ги обработува предизвиците со кои се соочуваме секојдневно.

Криминал, корупција, скандали, поскапувања, социјални проблеми, главни вести , жешки теми и актуелни случувања на денот.

Директни вклучувања во програма, интересни гости и интензивно споделување , лајкнување и коментирање на твитер, фејсбук  и инстаграм.

Црвена Линија продолжува наесен 2023-та на Телма телевизија.

Водителка на емисијата е Тина Таутовиќ, уредник на Црвена Линија е Сашо Ратковиќ.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Интервју со претседателскиот кандидат Бујар Османи 12.04.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе