Не пропуштајте Промо тв Серии

ВАШИНГТОНСКИ  ШПИОНИ – од понеделник до четврток во 22:10

Врз основа на вистински настани, серијата ја раскажува приказната за раѓањето на модерната шпионажа за време на американската револуционерна војна.

Фокусот е на фармерот Абрахам Вудхул (Џејми Бел), кој заедно со своите пријатели стануваат неверојатни шпиони и го свртуваат бранот во борбата на Америка за независност. Тие основаат таен шпионски круг – Прстенот Кулпер (Culper Ring). Членовите на тајниот круг ги ризикуваат своите животи за бунтовничката кауза – основањето на нова нација – и на крајот се победници, затоа што со нивна помош Џорџ Вашингтон (Иан Кан) успева да ја сврти војната во своја полза.

Во овој преполн со акција, политички, шпионски трилер – заснован на критички признатиот роман „ВАШИНГТОНСКИ  ШПИОНИ“ на Александар Роуз.

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

БАПТИСТ- сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

РУДНИЦИ НА СТРАСТА – НАСКОРО

Дејан Дејан

НИШТО ВАЖНО – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе