Хамилтон доминантен на „Сузука“: Титулата му е на дофат

Актуелниот светски првак во Формула 1 шампионатот, Луис Хамилтон е многу близу до одбрана на тронот и освојување на нова вкупно петта шампионска титула, откако утринава славеше на трката за...

ФОРМУЛА 1: ХАМИЛТОН НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА ВО СУЗУКА

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, ја освои пол-позицијата за утрешната Формула 1 трка за Големата награда на Јапонија.Британецот беше најбрз во квалификациите  на патеката „Сузука“ и до  осма пол-позиција сезонава,...

Хамилтон најбрз во Сочи, Ботас втор за „еден-два“ победа на „Мерцедес“

Британецот Луис Хамилтон третпат во кариерата беше најбрз на патеката во Сочи за Големата награда на Русија и по 16 трка направи голем исчекор кон одбраната на титулата во формула...

Хамилтон победи на легендарната Монца, Фетел само четвртти

Британецот Луис Хамилтон беше најбрз на легендарната Монца за Големата награда на Италија, 14 трка од формула еден шампионатот. Актуелниот првак во болидот на „Мерцедес“ стартуваше трет а по гужвата...

Раиконен со рекорден круг до пол-позицјата на „Монца“

Возачот на Ферари Кими Раиконен ја освои пол-позицијата за утрешната трка за Големата награда на Италија во Формула 1 и постави нов најбрз рекорд во историјата на патеката „Монца“. Финецот...

Фетел најбрз на „Спа“, се враќа во игра за титулата

Продолжува неизвесноста во формула еден шампионатот. Германецот Себастијан Фетел на „Ферари“ добро ја искористи едномесечната летна пауза и со триумф на легендарната патека „Спа“ го прекина низот од две победи...

ФОРМУЛА 1: ХАМИЛТОН НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА ВО СПА

Британецот Луис Хамилтон по 6-ти пат сезонава ќе стартува од пол позицијата.Актуелниот светски првак во Формула 1,имаше најбрз круг во дождливиот финишот на квалификациите на легендарната Спа каде утре ќе...

КАРЛОС САЈНЦ ГО МЕНУВА АЛОНСО ВО МЕКЛАРЕН

Шпанецот Карлос Саинц Јуниор  ќе го пополни местото на сонародникот  Фернандо Алонсо во тимот на Мекларен од 2019 година.Откако двократниот Светски шампион во Формула 1 објави дека со комплетирање на...

ФОРМУЛА 1: ХАМИЛТОН ПОБЕДИ НА ХУНГАРОРИНГ

Британецот Луис Хамилтон во болидот на Мерцедес имаше перфектен викенд во Унгарија.Актуелниот светски шампион во Формула 1 ја искористи пол позицијата и после стартот беше недопирлив за конкурентите од Ферари.Себастијан...

ХАМИЛТОН НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА ВО УНГАРИЈА

Возачот на Мерцедес  ,Луис Хамилтон  најдобро се прилагоди на  променливите временски услови на патеката Хунгароринг и ја освои  првата стартна позиција за 12 трка од СП во Формула 1.Британецот  по...