Емисии Наука и здравје Телма амбуланта

Симетрични лица и подмладување на лице без хируршки нож- Телма амбуланта

Симетричните лица се сметаат за многу привлечни.

Колку се чести лицата со правилна симетрија?

Може ли тоа да се постигне со нехируршки зафати како што се филерите и ботоксот?

Подмладување и ревитализација на лице без хируршки нож

За ремоделирањето на лицето без хирушки нож денеска зборувавме со д-р. Анџелка Илиева-дерматовенеролог во Жан Митрев клиник.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Топ Тема 22.05.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе