Телма Апликација

Најновите вести на ТВ Телма од сега и на вашиот мобилен- Апликација на Телма

Најновите вести на ТВ Телма отсега и на вашиот мобилен преку специјална апликација

Начин на инсталација

Потребно е да ги измените поставките на вашиот уред за да дозволите инсталирање на апликации од трета страна:

Поставки > Безбедност > Непознати извори > Дозволи

(Settings > Security > Unknown Sources > Allow)

Доколку претходно ја имате инсталирано нашата апликација од Google Play, потребно е прво да ја деинсталирате таа верзија.

Преземете ја апликацијата на копчето „ПРЕЗЕМИ“ погоре, отворете го преземениот документ и изберете „Инсталирај“ (Install).

Дополнителни прашања

Доколку имате какви било прашања, можете да се обратите на нашата Служба за корисничка поддршка на: [email protected]

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе