Категорија : Топ тема

Емисии Топ тема

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан
Што им кажаа, а што пропуштија да им предочат претседателските кандидати на гласачите? – Влегуваат ли во сенка на кампањата за парламентарни избори? Големи ветувања...
Емисии Топ тема

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан
Анемичната претседателска кампања од денеска добива инфузија со парламентарната, со ист фокус, конфликтна, исклучива, без енергија и нови идеи. Визија и понуда за избор или...
Топ тема

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан
Каква реторика доминира во досегашната кампања за претседателските избори. Како дискредитацијата стана поважна од програмата на кандидатите. Колку е присутна црната кампања во обраќањата од...
Топ тема

Топ Тема (15.04.2024) Анализа на Иванов и Адамчевски- дали последниот судир Иран – Израел ќе остане изолиран?

Дејан Дејан
Светот повторно во грч од ризиците на блиско-источната војна врз глобалниот мир. Може ли да се предвиди дали последниот судир Иран – Израел ќе остане...
Емисии Топ тема

Интервју со претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски 10.04.2024

Дејан Дејан
Со слоганот „Храбро за Македонија“, лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски тргна во потрага на гласови за функцијата Претседател на државата. Реформа во одбраната, реформа во...
Емисии Топ тема

Интервју со претседателскиот кандидат Арбен Таравари 09.04.2024

Дејан Дејан
Со едноставен слоган „Таравари за претседател“ докторот Арбен Таравари влезе во трката за иден шеф на државата. Неколку уставни измени, длабинска реформа на правосудството, но...
Емисии Топ тема

Интервју со претседателскиот кадидат Билјана Ванковска 08.04.2024

Дејан Дејан
Со слоганот „Го враќаме достоинството на нацијата“ професорката Билјана Ванковска ја води изборната трка за претседател на државата. Нов граѓански Устав и раскинување на Преспанскиот...
Вести Емисии Македонија Топ тема

Топ Тема Анализа на изборната кампања за претседател на државата 04.04.2024

Дејан Дејан
Од Прилеп, Скопје, Крушево, Струмица почнува трката кон Вила Водно. Дали програмите на кандидатите за иден шеф на државата или партиските машинерии ќе бидат пресудни...
Емисии Топ тема

Топ Тема Што сѐ не очекува во предизборната кампања? 03.04.2024

Дејан Дејан
Почнува изборната кампања за претседателските избори? Први избори со оспорен Кодекс за фер избори? Фрли ли лошото законодавство за поделба на медиумското време за реклами...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе