Црвена линија

Црвена линија с4.е142, денеска во 16:15 (02 април ’24)

Освен по шегите, 1ви април е Ден на акцијаштвото. Доброволното работно ангажирање на младите беше познато како „Младинска работна акција“. Имаше сојузни и републички акции, се градеа патишта, пруги, мостови, насипи… но и пријателства и патриотски дух кај младите луѓе.
Треба ли да се обноват Младинските работни акции?
АНКЕТА: Дали би оделе на младинска работна акција? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е155, денеска во 16:15 (27 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е154, денеска во 16:15 (23 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е153, денеска во 16:15 (22 мај ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе