Вести Македонија Утринска на Телма

Нова сезона на Утринската програма на Телма

Во понеделник (12.09.2022.) почна новата сезона на Утринската програма на Телма.

Утринска на Телма e информативно забавна емисија која ве води низ утрото секој работен ден од 6.55 до 11 часот.

Емисија која ве расонува, информира и забавува. Колаж од информации, разговори и забавни содржини кои ви овозможуваат поинаков, полесен и поубав старт на денот. Тимот со кој се будите и го пиете утринското кафе е препознатлив по својата позитивната енергија која ја нема на другите фрекфенции во етерот.

Цеце, Ивана, Кате, Марко, Ненад и Горан со задоволство и од срце ви посакуваат добро утро.

Сите содржини и редовни рубрики на Утринска на наредните линкови.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Епидемијата на колера им се заканува на милиони Јеменци

Дејан Дејан

Папата Франциск уште еднаш упати повик за мир на Блискиот Исток и Украина

Дејан Дејан

„Цвета“ бизнисот на криминалните банди со трговијата со оружје во Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе