Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Вардар триумфираше во вечното ракометно дерби

Ракометарите на Вардар во дуелот против вечниот ривал Еурофарм Пелистер успеаа да забележат победа од 24:20 и да се вратат во трката за освојување на шампионската титула.

Најефикасен во победничкиот тим со шест погодоци беше Косуке Јасухира, а по четири постигнаа Гоце Георгиевски, Стефан Петриќ и Хансер Родригез додека голманот Мартин Томовски имаше 12 интервенции.

Кај Битолчани прв стрелец со шест гола беше Нејц Цехте, а по четири пати прецизни беа Богдан Радивојевиќ и Жарко Пешевски.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФОТО галерија: Ракометарките на Ѓорче Петров ја освоија двојната круна

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Галевски го донесе првиот трофеј за Алкалоид

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Андреев и Гавриловиќ најдобри на триатлонот во Скопје

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе