Категорија : Код

Код Македонија Топ вести

КОД: Почнува судењето за убиството на Вања и на Панче, прв „пропеал“ Кешишев

Дејан Дејан
Што има во обвинението за свирепите убиства на 14 годишната Вања Ѓорчевска и на 74 годишниот Панче Жежовски. Судењето за соизвршителите на грозоморните дела започнува...
Вести Код Македонија

КОД: Нови милиони долари за Дрин Ахмети во Соравиа, Обвинителството бара американска помош во истрагата

Дејан Дејан
Нови трансакции од Америка кон фирмата на Дрин Ахмети, внукот на АЛи Ахмети, открива КОД во ова продолжение. Според сознанијата на КОД, испраќач на парите,...
Вести Код Македонија

КОД: Што содржи обвинението за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски за улогите на соизвршителите на Палчо во злосторството

Дејан Дејан
Во денешната емисија на КОД се открива што има во обвинението за свирепите убиства на 14 годишната Вања Ѓорчевска и на 74 годишниот Панче Жежовски...
Вести Код Македонија

КОД: Ретко жена на извршна позиција или директорка, дали спласна женското движење

Дејан Дејан
Иако Македонија за првпат има жена на претседателската функција, бројот на жени на извршни позиции во политиката и натаму е мал и по правило е...
Вести Код Македонија Топ вести

КОД: Околу милион евра се трошат за гласање во дијаспората за неколку стотици гласови

Дејан Дејан
Од скапи стануваат се поскапи, изборите во Македонија оваа година чинат околу 17 милиони евра. Според истражувањето на Центарот за граѓански комуникации најголем тендер ДИК...
Емисии Код

КОД: Дупка без дно во ПИОМ кој врти големи тендери, скапа дигитализација со скромен успех, интервју со ревизор Јаковчевски

Дејан Дејан
1.Глетување на стари ѕидови – 1770 денари за квадрат, кречење 1180 денари за метар квадратен. За новите ѕидови од гипс картон, глетувањето било 2124 денари...
Вести Емисии Код Македонија

КОД: Во Фонд за пензиско- чудни молерски тендери, како дигитализацијата е закочена во Македонија

Дејан Дејан
Дупка без дно е Фондот за пензиско осигурување, но е полно грне богатство доколку не сте пензионер туку молер на тендер. Глетување на стари ѕидови...
Емисии Код

КОД: Обвинение за убиствата на Вања и Палчо; Што ги затвори хируршките сали, саботажа или негрижа

Дејан Дејан
И таткото на Вања Ѓорчевска се најде на листата обвинети за смртта на својата ќерка. Подигнато обвинение за двете свирепи убиства, истрагата за Палчо продолжува....
Емисии Код

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан
Во последното издание на КОД премиера беше емитуван доку-филмот „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“. Исповед на две жени кои се вратија од Ислмаската држава.  Во...
Вести Код Македонија Топ вести

Прво обвинение за осомничените соучесници, а подоцна и за Палчо

Сашо Чавдаров
Во наредните две недели ќе биде поднесен обвинителен акт за случајот со киднапирањето и убиството на 74-годишниот велешанец Панче Жежовски и на 14-годишната Вања Ѓорчевска...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе