Емисии Наука и здравје Телма амбуланта

Како лицата со дијабетес да го одржуваат својот вид и да ги лекуваат компликациите од него-Телма амбуланта

Покачениот шеќер во крвта предизвикува компликации и проблеми со видот.

Дијабетската ретинопатија е сериозна болест која може да се контролира доколку навремено се откријат промените на очното дно.

Како се лекува и кому се препорачува АНТИ –ВЕГФ терапија во борбата со оваа болест ни појасни д-р. Фанка Гилевска – специјалист по офталмологија во четврток.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Компјутерски алатки со вештачка интелигенција навлегуваат во секојдневието на човекот

Дејан Дејан

Топ тема (20.05.2024): ДУИ со обвинувања за изборен инженеринг, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ по плус пратеник во петката

Дејан Дејан

КОД: Крај на бегството на Палевски Палчо, за одговори за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе