Категорија : win-win

win-win Емисии

„Вин-Вин“ (04.07.2024) Многу пари ни одат на камати – интервју со Гордана Димитриеска Кочоска

Дејан Дејан
Ребалнсот на буџетот ќе ги поправа нереалните проекции и амбициозното трошење во првата половина од годината. Што ќе финансира државната каса, како ќе дојде до...
win-win Емисии

„Вин-Вин“ (13.06.2024) Што содржи нацрт текстот за измените на законот за судски совет

Дејан Дејан
Министерството за правда ги подготви нацрт измените на законот за судски совет. Ќе останат ли во „глува соба“ ако ВМРО ДПМНЕ остане на ставот дека...
win-win

ВИН ВИН (30.05.2024) Интервју со министерот за здравство Илир Демири

Дејан Дејан
Хаосот на клиничкиот центар Мајка Тереза е слика за македонското болно здравство. Многу политички мрежи, лошо менаџирање, корупција. Онкологија, токсикологија, хирургија, кардиохирургија тоа е приоритетната...
win-win

ВИН ВИН (23.05.2024) Дали по изборната хаварија СДСМ ќе оди на идеолошки и кадровски ремонт, дебата со Никица Корубин и Џелал Незири

Дејан Дејан
По изборната хаварија СДСМ ќе оди на идеолошки и кадровски ремонт. Дали апсолутната власт на ВМРО ДПМНЕ е шанса или хендикеп левиот политички спектар побрзо...
win-win Емисии

Вин Вин 09.05.2024

Дејан Дејан
Голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и дебакал на СДСМ, ДУИ е втората коалициска формација во парламентот. Македонија доби прва жена Претседател. Убедливи резултати и силно свртување...
win-win Емисии

Вин Вин 02.05.2024

Дејан Дејан
Економската понуда на партиите изобилува со скапи илузии, слободни ветувања за зголемени трошења за студенти, пензионери, родилки, вработување на млади.Никој не вели дека ќе зголемува...
win-win Емисии

Вин Вин 15.04.2024

Дејан Дејан
Резултатите од вчерашното гласање се повеќеслојни пораки за правецот и наративите што ги преферираат граѓаните.Почнува ли сѐ од нула, ќе видиме ли изборно цунами, скршена...
win-win Емисии Избори 2024

Интервју со претседателскиот кандидат Бујар Османи 12.04.2024

Дејан Дејан
Декалог на европскиот претседател, десетте завети на Бујар Османи во претседателската трка. Вечерва на Вин-Вин интервју со кандидатот на Европскиот фронт за претседател на државата...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе