Ферплеј

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Викендов го најавуваме дванаесетото издание на Женската трка во Скопје, која ќе се одржи на 7 април 2024.

Како напредуваше овој настан низ годините?

Кои ефекти ги постигна во поглед на мотивирањето на жените од сите возрасти да спортуваат и трчаат?

Колку жени годинава ќе учествуваат на трката?

Дали градските служби, но и граѓаните на Скопје доволно го поддржуваат настанот?

Како изгледа да се биде во кожата на организаторите? Дали е таа улога стресна?

Што сè треба да знаат оние кои годинава се пријавија и ќе се натпреваруваат на женската трка?

Деталите дознајте ги преку нашиот разговор со Гордана Кузмановска Николовска која е дел од тимот на Сојузот на спортови на град Скопје и Мери Шешо Најденовска која и годинава ќе се најде на стартната линија на Женската Трка.

Гледајте нè и оваа недела, во 16:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП20 – Перо Антиќ и Марјан Србиноски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе