ЗАШТИТЕН ЅИД

Специјалист за безбедност е присилен да ја ограби банката за која работи, како обид да го плати откупот за неговото семејство. Режија: Ричард Лонклеин; Улоги: Харисон Форд, Вирџинија Мадсен, Пол...

МРАЧНИ МЕСТА

Либи имаше само осум години кога целото нејзино семејство беше убиено. Дури 30 години подоцна вистината за бруталното злосторство ќе излезе на виделина. Режија: Жил Паке-Бренер; Улоги: Шарлиз Терон, Николас...

АМЕРИКАНСКИ СНАЈПЕРИСТ

Испратен во Ирак за да ги заштити своите соборци, Кајл  наскоро  ќе стане легенда. По четири мисии во Ирак и по конечното враќање дома кај семејството, сфаќа дека тоа е...

ЛОВ

Токму кога животот му оди кон подобро, обична детска лага ќе го уништи животот на еден невин човек и ќе доживее пекол пробувајќи да ја докаже вистината.Оваа драма номинирана за...

ГРИНБЕРГ

По 15 години Роџер се враќа во Лос Анџелес, нема возачка, има краток фитил и не е навикнат на потсмев. Дали е слатката Флоренс неговиот спас? Режија: Ноа Баумбах; Улоги:...

МОЌНО СРЦЕ

Зад настанот кој го шокираше светот стои приказна за која не сте слушнале, за терористички акт кој го подели светот и срцето на една жена посилно од сите препреки. Драмата...

ЏЕК РИЧЕР

Осомничениот за убиство на пет луѓе в притвор ќе рече само:„Најдете го Џек Ричер“! Законот има граници но Џек нема во борбата против неочекуваниот противник... Режија: Кристофер Меквири; Улоги: Том...

СПОМЕНИК НА МАЈКЛ ЏЕКСОН

Во мало српско гратче живее Марко, вечен сонувач. Од плоштадот е отстранет споменикот на еден партизански борец. Длабоко разочарана од својот сопруг губитник и од монотоното секојдневие сопругата на Марко...

ТРИ БИЛЕТИ ЗА ХОЛИВУД

Три момчиња опседнати со магијата на филмот се обидуваат да избегаат, ни помалку ни повеќе во Холивуд... Режија: Миомир Стаменковиќ; Улоги: Бранислав Лечиќ, Драгомир Фелба, Душица Жегарац https://www.youtube.com/watch?v=PYV3qdQiL9k

ЧУВАР НА СВОЈАТА СЕСТРА

Целото семејство Фицџералд се бори со леукемијата на постарата ќерка Кејт. Нејзината помала сестра е идеален донор и од мала прави анализи, трансфузии и операции. Ана почнуваат да ја мачат...