Вести Код Македонија

КОД: Многу политика околу Универзална сала, а се заврши со пожар

Зошто се запали Универзална сала? Според експертите, архитектите, инжињерите- се поголеми се шансите старите материјали да се виновни за пожарот а не новата конструкција.

Сепак вината ја гледаат и во кабинетите на политичарите на кои Универзална им користеше за политички поткусурувања.

Во КОД вечерва реконструкција на пожарот, до каде е истрагата, дали е подметнат или е инсталација.

Реконструкција на активностите со Универзална кои кулминираа со пожар. Што е спасено, а што е уништено засекогаш.

КОД е во редовниот термин во 19:15 по Вечерните вести на ТВ Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Палестина и Косово не се ист случај, Шпанија по признавањето на Палестина одговара за непризнавањето на Косово

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе