Вести Код Македонија Најважни

КОД со детали за драмата во штипскиот затвор во која подебелиот крај го извлече затворскиот чувар

Во цел свет луѓето се обидуваат да излезат од затвор, во Македонија обратно.

По тепачка во штипскиот затвор минатата недела, пред затворот доаѓаат 30-тина луѓе за поддршка на нивните пријатели кои се внатре.

Подебелиот крај во тепачката го извлекол еден од затворските чувари.

Код пренесува детали за драмата и за учесниците во инцидентот што се случи минатата недела.

Во Код меѓу другото ќе гледате и за Комората на судски вештаци, за која има обвинувања дека е криво насадена, како и за обвинувањата за нерегуларности за тендерот за фирма која треба да го превезува гласачкиот материјал.

Емисијата “КОД: Затворски блуз во Штип; вештаци против закон и изборен транспорт” е емитувана на 21.04.2024.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Палестина и Косово не се ист случај, Шпанија по признавањето на Палестина одговара за непризнавањето на Косово

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе