Забава Интервју Магазин Утринска на Телма

Разговор со познатиот актер Иван Босиљчиќ

Актерот и музичар Иван Босиљчиќ во ексклузивното интервју на Телма искрено зборува за запишувањето на Академија за драмски уметности во Нови Сад, за неговиот тинејџерски бенд Рок апотека, за убавините, но и тешкотиите во актерската професија, за својата ќерка Нина и ,,глумењето,, строгост, за рецитирањето и за тоа како меѓу сите други поети меѓу неговите омилени стигна да рецитира и поезија на Анте Поповски.

Интервјуто го реализираше Катерина Тодевска Спасиќ.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Компјутерски алатки со вештачка интелигенција навлегуваат во секојдневието на човекот

Дејан Дејан

Млада инфлуенсерка од Тајланд стана баба на само 34 години

Дејан Дејан

Бејби Лазања : Не можам да ја прифатам наградата од 50.000 евра. Го молам Пленковиќ тие пари да ги донира

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе