Вести Забава

Рок-ѕвездата Лени Кравиц ќе настапи на годинашното издание на музичкиот фестивал Охрид колинг

Рок-ѕвездата Лени Кравиц ќе настапи на годинашното издание на музичкиот фестивал Охрид колинг, објави продукција Авалон.

Решивме да го вратиме Лени Кравиц во Охрид, на истото место и скоро во истото време, за илинденските празници, на четврти август, велат од Авалон продукција.

Ова е трето гостување на Кравиц во Македонија. Првиот  концерт го одржа во Охрид во 2008 година и во 2019 година во Скопје.

Лени Кравиц неговиот нов албум со наслов „Блу електрик лајтс“ излегува на 24-ти мај.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(Фото) Во Ларце се гласа без проблеми – до 9 часот гласале 100 избирачи од 993 во избирачкиот список

Дејан Дејан

Норвешка е првата европска земја која е подготвена да го уапси Нетанјаху

Дејан Дејан

Норвешка и Ирска денеска ќе признаат независна палестинска држава

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе