0M+ Емисии Наука и здравје

Што да направите ако вашето дете го боли грло?- 0М+

Црвеното и болно грло e една од најкласичните сезонски тегоби кај децата.

Се случува да се разбудат наутро и да се жалат на сувост и болка во грлото, и да бараат веднаш да се  преземе нешто.

За што се работи, за почеток на бактериска инфекција или вирус?

Треба ли веднаш да се лекува или да се почека?

Со одговорите, во 0М+ ни гостуваше прим д-р. Душко Фидановски –педијатар.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Топ Тема 22.05.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе