Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Воска ги освои бодовите против Вардар во дербито за опстанок во ПМФЛ

Во дуелот на двата тима кои до крајот на сезоната ќе се обидат да ги избегнат последните две позиции на табелата Воска како гостин го совлада Вардар со 1:0, а стрелец на единствениот гол беше Милош Аќимовиќ во 32. минута.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе