Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 22.4.2024

Дејан Дејан
Новата работна седмица ќе ја отпочнеме со стабилна временска состојба. Ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот...
Временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд – Временска прогноза за 24.4.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, на некои места пообилни и поројни, проследени со појава на грмежи и засилен ветер. На повисоките...
Временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 20.4.2024

Дејан Дејан
Првиот ден од викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне во источните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува слаб до...
Вести Временска прогноза

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд – Временска прогноза за 19.4.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо...
Вести Временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи – Временска прогноза за 18.4.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови повремено засилен западен...
Вести Временска прогноза

Променливо облачно и нестабилно – Временска прогноза за 17.4.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално, особено попладне, врнежите ќе бидат обилни во форма на невреме, проследени со грмежи и силен ветер (над...
Временска прогноза

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне и во текот на ноќта локални врнежи од дожд – Временска прогноза за 16.4.2024

Дејан Дејан
Претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, проследени со појава на грмежи. Ќе дува...
Вести Временска прогноза

Кулминација на топлиот бран, наместа со температура до 32°C – Временска прогноза за 15.4.2024

Дејан Дејан
Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Во Скопје претежно сончево и многу...
Вести Временска прогноза

Сончево и топло со мала локална облачност – Временска прогноза за 13.4.2024

Дејан Дејан
Сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец....

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе