Вести Избори 2024 Македонија

ФОТО ВЕСТ: Втор круг реприза од 2019-та, Силјановска и Пендаровски

Во вториот круг, за Претседател ќе се борат Гордана Силјановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ и Стево Пендаровски од СДСМ. Тоа ќе биде реприза на дуелот од вториот круг од минатите претседателски избори.

Силјановска освои двојно повеќе гласови од Пендаровски.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Мицотакис: Пријателите во Северна Македонија треба да сфатат дека заврши предизборниот период, време е да станат сериозни

Дејан Дејан

Не пијте вода од водоводот, заматена е – ЦУК со предупредување до кумановци по синоќешните врнежи

Дејан Дејан

Шпанија, Норвешка и Ирска ја признаа Палестина, Израел ги отповика амбасадорите

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе