Категорија : 0M+

0M+ Емисии Наука и здравје

Зошто децата немаат концентрација за учење, како мобилниот телефон предизвикува зависност- 0М+

Дејан Дејан
50 до 60% од децатата во градинка на возраст од 4-5 години, не можат да скокнат назад. Ние им покажуваме, тие не можат да скокнат...
0M+ Емисии Наука и здравје

Имунитет – Дали болежливите деца треба да одат во градинка?- 0М+

Дејан Дејан
Некои родители имаат чувство дека нивното дете е постојано болно. Штом помислат дека во потполност закрепнало, него веќе го мачи друг симптом. На каков начин...
0M+ Емисии Наука и здравје

Секрет во нос кај бебиња и деца, дали е алергија, инфекција или настинка- 0М плус

Дејан Дејан
Секретот во носeтo е вообичаена појава кај бебињата и децата од предшколска, но и раната школска возраст. Тоа кај родителите создава голема загриженост и вознемиреност....

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе