Црвена линија

Црвена линија с4.е140, денеска во 16:15 (29 март ’24)

Автопатот Кичево – Охрид станува историски.
Изградбата отпочна во 2014, требаше да чини 375 милиони евра, за денес, по петти пат да се продолжи рокот за градба, а цената да стаса речиси до 600 милиони евра.
Јасно е дека трасата е избрана набрзина, и дека не се направени потребните испитувања, но зошто сè уште нема решение?
Анкета: Дали декември 2026 од Кичево до Охрид ќе одиме по автопат? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е152, денеска во 16:15 (21 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е151, денеска во 16:15 (20 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е150, денеска во 16:15 (17 мај ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе