Телма Амбуланта

Дејан Дејан
Телма Амбуланта е информативно-забавна телевизиска емисија посветена на здравјето. Се емитува од вторник до петок во 12:45.

Советите на нашите гости, специјалисти во медицината, на гледачите можат да им помoгнат да го зачуваaт и подобрат нивното здравје. Исто така, даваат насоки како да ги разликувате вистините од заблудите кај народните убедувања поврзани со здравјето и оздравувањето.

Уредник и водител на емисијата Марија Атанасовска.

Емисија можете да ја гледате на следниот линк.

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе