Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Наша гостинка викендов е 16 годишната битолчанка Ева Милевска, која на нејзиниот прв натпревар во спуст во Вал Гардена, Италија успеа да стане првата млада скијачка од Македонија, која освоила ФИС бодови во брзите дисциплини.
Како го откри талентот за скијање?
Како балансира меѓу училишните обврски и тренинзите кои периодов се одвиваат во Италија?
Како изгледа професионалниот тренажен процес на скијачите?
Кои и се омилените дисиплини во кои чувствува дека би можела да постигне најмногу во иднина?
Како нејзиното семејство успева да и помогне со поддршка во секоја смисла, финансиска и логистичка?
Дали има доволно други поддржувачи кои и помагаат да ги оствари скијачките цели и соништа?
Гледајте н„Фер-плеј“ и оваа недела, во 16:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Дејан Дејан

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП20 – Перо Антиќ и Марјан Србиноски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе