Вести Забава Магазин Топ вести

Дино Мерлин се чуствува добро, тој е во својот дом во Сараево

Дино Мерлин е добро, се чувствува добро. Беше болен, но сега му оди одлично. Тој е дома во Сараево – изјавија од менаџментот на Мерлин за порталот „Аваза“.

Инаку, на Дино Мерлин му се слошило синоќа околу 21 часот во центарот на Сараево во познатата Башчаршија, поради што дошла Брзата помо, а докторите го однеле во болница.

Ведриот духот на сараевчани дојде до израз и во оваа случка, па тие се шегуваат дека тој јадел премногу баклава за Бајарам.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Палестина и Косово не се ист случај, Шпанија по признавањето на Палестина одговара за непризнавањето на Косово

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе