Автор : Дејан Дејан

Вести Македонија Топ вести

Мажот ја тепал и давел осомничената за двојното убиство во Кратово, соопшти обвинителството

Дејан Дејан
Кумановското обвинителство соопшти дека е отворена истрага за двојното убиство во Кратово. Осомничената жена претходно била тепана од сопругот кој почнал да ја дави. Откако...
Вести Економија Топ вести

Ако се зголеми цената на струјата, ќе следи тежок период со нов бран поскапувања, предупредуваат од ССМ

Дејан Дејан
Синдикатите со предупредување ако порасне цената на струјата, ќе следи нов бран поскапување, a граѓаните ќе добијат уште еден удар по домашниот буџет.  Според, информациите...
Вести Македонија Најважни

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Самитот за Украина во Швајцарија

Дејан Дејан
Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, на покана на претседателката на Швајцарската Конфедерација, Виола Амхерд, денеска и утре во Бургеншток на езерото Луцерн во Швајцарија ќе учествува...
Вести Најважни Свет

Во Швајцарија се одржува дводневна мировна конференција за Украина

Дејан Дејан
Во Швајцарија денеска почнува дводневна мировна конференција за Украина на која ќе учествуваат високи претставници на околу сто земји и на меѓународни организации. На конференцијата...
Вести Свет Топ вести

Американските сили нападнаа цели на јеменските бунтовници Хути

Дејан Дејан
Централната команда на САД денеска соопшти дека американските сили уништиле седум радари на јеменските бунтовници Хути, едно беспилотно летало и два површински морски беспилотни летала...
Вести Македонија Топ вести

Приведен гостиварец осомничен за „тешка кражба“ од куќа во изградба

Дејан Дејан
Полициски службеници од ОВР Гостивар вчера во 14.45 часот во Гостивар го лишиле од слобода 34-годишниот гостиварец С.М., осомничен за „тешка кражба“ од куќа во...
Вести Македонија Топ вести

Богданчанец осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка

Дејан Дејан
Синоќа на полноќ во Богданци полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Б.Г.(52) од Богданци. Како што соопштија од СВР Струмица, тој се...
Вести Временска прогноза

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.6.2024

Дејан Дејан
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Во Скопје сончево и топло...
Вести Спорт Топ вести

Германците незапирливи на отварањето на Европското првенство

Дејан Дејан
Германската фудбалска репрезентација со фуриозен вовед на Европското првенство. Домаќинот на завршниот турнир ја декласираше Шкотска со 5:1 во првиот меч од групата А. Првиот...
Емисии Топ тема

„Топ тема“ (14.06.2024) Синдикатите со различни ставови за реорганизацијата на владата

Дејан Дејан
Јавната администрација доби свое министерство, трудот се сели во Економија. Дали тоа ќе го олесни решавањето на проблемите и барањата на работниците во јавниот и...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе