win-win

ВИН ВИН (28.03.2024)интервју со потпретседателката на ВМРО – ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска

План 1198 на ВМРО-ДПМНЕ за обнова на Македонија, нов инвестициски концепт или пакет од скапи илузии.

Може ли буџетот да сервисира расходи за новите политики без да заглави во уште поголем јавен долг?

Во Вин-Вин за економската програма на ВМРО – ДПМНЕ, интервју со потпретседателката Гордана Димитриеска Кочоска.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ВИН ВИН (23.05.2024) Дали по изборната хаварија СДСМ ќе оди на идеолошки и кадровски ремонт, дебата со Никица Корубин и Џелал Незири

Дејан Дејан

Вин Вин 09.05.2024

Дејан Дејан

Вин Вин 02.05.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе