Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП20 – Перо Антиќ и Марјан Србиноски

Во пресрет на кошаркарските квалификации за Еуро 2025, во студиото ги пречекуваме Претседателот и Спортскиот директор на КФМ – Перо Антиќ и Марјан Србиноски.
Постојат ли реални шанси за победа на домашен терен против Естонија, на 23.02 во Салата ,,Кале”, а и против останатите наши противници во групата?
Како го оценуваат ростерот кој го има на располагање селекторот Александар Јончевски?
Се потсетуваме на почетокот на нивното дружење и соработка како играчи на Работнички…
Дознаваме кои се идолите на Перо и зошто го носи дресот со број 12?
Ќе добие ли нашата најсилна кошаркарска лига покровител, како што Претседателот најави?
Ќе гледаме ли повторно атрактивно кошаркарско дерби во Македонија?
Гледајте ,,Фер-плеј” во недела, во 16:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Дејан Дејан

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе