Категорија : Тенис

Спорт Тенис

Циципас и Руд се пласираа во четвртфиналето во Барселона

Дејан Дејан
По денешните осминафинални пресметки на тенискиот турнир во Барселона, главните фаворити за трофејот Стефанос Циципас и Каспер Руд се пласираа меѓу најдобрите осум, но испадна...
Спорт Тенис

Ѓорческа испадна во 2.коло во Копер, но ќе игра полуфинале во двојки

Дејан Дејан
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го заврши настапот на фјучрс турнирот во Копер уште во рамки на 2.коло откако денеска загуби од Дебора Киеза. Италијанката...
Спорт Тенис

Алкараз и Синер во 3.коло во Мајами, мастерсот заврши за Сабаленка (ВИДЕО)

Дејан Дејан
На мастерс тенискиот турнир во Мајами двајцата топ фаворити Карлос Алкараз и Јаник Синер лесно стигнаа до 3.коло, но кај тенисерките загуби втората носителка Арина...
Спорт Тенис

Сабаленка почна со победа во Мајами, Рубљов не ја мина втората рунда (ВИДЕО)

Дејан Дејан
На мастерс тенискиот турнир во Мајами многу од синоќешните дуели не се доиграа поради врнежите од дожд. Најголемото изненадување е поразот на петтиот фаворит Андреј...
Спорт Тенис

Алкараз против Синер во полуфиналето во Индијан Велс (ВИДЕО)

Дејан Дејан
На мастерс тенискиот турнир во Индијан Велс познати се полуфиналните двојки. Синоќешните четвртфинални пресметки ги одбележе еден интересен феномен. На самиот старт на пресметката помеѓу...
Спорт Тенис

Ѓорческа против Зајцева во четвртфиналето во Ларнака

Desk
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Аламинос-Ларнака, Кипар. Ѓорческа денеска во рамки на второто коло ја совлада Матилде Паолети...
Спорт Тенис

Руне спаси меч топка па го победи Фриц за место во четвртфиналето во Индијан Велс (ВИДЕО)

Дејан Дејан
Познати се сите четвртфинални двојки на мастерсот во Индијан Велс. Големо изненадување имаше на женскиот дел од турнирот. Најдраматично беше на пресметката помеѓу седмиот носител...
Спорт Тенис Топ вести

ВИДЕО: Сензација-Италијанецот Лука Нарди го победи бројот 1, Новак Ѓоковиќ

Дејан Дејан
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изненадувачки загуби од Лука Нарди во третото коло од мастерс турнирот во Индијан Велс, САД. Првиот светски рекет беше совладан од...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе