Не пропуштајте Промо тв Серии

РУДНИЦИ НА СТРАСТА – сериски филм – понеделник до петок -13:40

Емилија Санчез е самохрана мајка која работи во рудник, каде што го запознава Леонардо Сантамарија, син на Роберта Кастро, најмоќната жена во градот. Емилија и Леонардо се вљубуваат, предизвикувајќи го бесот на Роберта, која откако дознала дека Емилија го обелоденила нејзиното лошо управување со рудникот, ќе бара одмазда со тоа што ќе ѝ го загорчи животот.

Нова продукција на Педро Ортиз де Пинедо, мелодрама полна со предавство, интриги, одмазда и моќ, со Ливија Брито и Освалдо де Леон во главните улоги. „Рудници на страста“ е оригинална приказна на Валентина Парага и го раскажува животот на Емилија Санчез, храбра самохрана мајка која работи во рудник, каде што го запознава Леонардо Сантамарија, синот на Роберта Кастро, најмоќната жена во градот.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

БАТИСТ- сериски филм

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе