Категорија : Одбојка

Одбојка Спорт

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација утринава безбедно слета во Скопје откако синоќа имаше непријатна ситуација при полетувањето од аеродромот во Цирих. Авионот беше погоден до гром. Националниот...
Одбојка Спорт

Одбојкарите во Струмица ги стартуваа подготовките за Златната лига и евроквалификациите

Desk
Македонската одбојкарска репрезентација денеска го имаше првиот собир пред почетокот на подготовките за претстојните натпревари од Златната лига и квалификациите за Европското првенство што ќе...
Одбојка Спорт

Одбојкарите без шанса против Италија: Осминафиналето е успех сам по себе

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација го заврши настапот на Европското одбојкарско првенство. Денеска во Бари загубивме од фаворитот Италија со максимални и убедливи 3-0. Македонија ќе го...
Одбојка Спорт

Одбојкарите против Чешка за трето место во групата

Дејан Дејан
Македонската машка одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во арената Борис Трајковски го игра последниот натпревар од фазата по групи на Европското првенство. По двата...
Одбојка Спорт

Без капитенот Ѓорѓиев тешко до сензација против Холандија

Дејан Дејан
Македонската машка одбојкарска репрезентација во четвртото коло од Ц групата на Европското првенство го доживеа и вториот пораз. Овој пат подобри од нашите одбојкари беа...
Одбојка Спорт

Одбојкарите подготвени за новиот предизвик на ЕП

Дејан Дејан
Одбојкарската репрезентација на Македонија попладнево од 17 часот во арената Борис Трајковски против селекцијата на Холандија ќе го одигра четвртиот натпревар на Европското првенство. По...
Одбојка Спорт

Миленковски: Целта е исполнета, одиме на победа во последните два натпревари

Дејан Дејан
Со двете стартни победи во соочувањата со Данска и Црна Гора, македонската одбојкарска репрезентација го обезбеди пласманот во елиминациската рунда на Европското првенство. До крајот...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Одбојкарите достоен противник на силните Полјаци

Дејан Дејан
По двата триумфи на стартот од Европското првенство, македонската одбојкарска репрезентација е поразена во соочувањето со Полска. Нашиот вечерашен противник се наоѓа во врвот на...
Одбојка Спорт

Одбојкарите пружија достоен отпор во дуелот против фаворитот Полска

Дејан Дејан
Македонската машка одбојкарска репрезентација го забележа првиот пораз на Европското првенство што се одржува во Скопје. Нашата селекција во соочувањето со Полска е совладана со...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе