Не пропуштајте Промо тв Серии

НИШТО ВАЖНО – сериски филм – од понеделник до петок во 20:20

Nothing Trivial (2011) или Ништо важно, е драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година. Во серијата се раскажува за група од пет пријатели кои се сретнуваат паб во кој учествуваат во квиз, а сите имаат една заедночка судбина – несреќни се во љубовта.

Мек е разведен татко со две деца, но сè уште се надева на нова врска својата поранешна сопруга. Мишел е сред разделба со својот партнер и е спремна на сурова одмаза. Кетрин е самохрана мајка, на која на прво место ѝ е кариерата. Таа е постојано зафатена, и сè уште верува во единствена љубов на нијзиниот живот. Бриан има проблематично минато. Ема сака да има сопруг и деца, но има неверојатна способност да одбира губитници и срамежливи партнери. Нашите играчи можеби знаат по нешто за природата, географијата и популарната култура, но не доволно за да одговорат на навистина важните прашања во животот. Кога надежите се намалуваат, можеби остатокот од тимот има нешто да понуди. Што ако вистинските одговори во животот се поврзани со пријателството, довербата и љубовта.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

БАТИСТ- сериски филм

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе