0M+ Емисии Наука и здравје

Имунитет – Дали болежливите деца треба да одат во градинка?- 0М+

Некои родители имаат чувство дека нивното дете е постојано болно.

Штом помислат дека во потполност закрепнало, него веќе го мачи друг симптом. На каков начин се развива детскиот имунитет?

Колку време е потребно да детето да стане поотпорно?

Дали болежливите деца треба да одат во градинка и зошто некои имунолози советуваат детето да се запише во градинка после третиот роденден?

На оваа тема зборувавме со проф. д-р. Катарина Ставриќ, педијатар имунолог.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Топ Тема 22.05.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе