Магазин Утринска на Телма

На лице место: Искуство на наставничките на денот на жената 8ми март – Маја Ѓоргиева Павловски (ОУ Ѓорѓија Пулески, Аеродром)

Маја Ѓоргиева Павловски, наставничка во ОУ Ѓорѓија Пулевски, раскажува за искуството за прославата на 8-ми март во училиштата со учениците.

-Кога некој ти дава подарок му значиш, вели наставничката Маја и кажува кои 8-мартовски подароци ги памети и чува.

За подароците од учениците за 8-ми март. Како се менуваат новите генерации ученици гледајќи ги нивните подароци и честитки кои ги даваат на наставничките. Од изненадувања до посебно испечатени книги.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Компјутерски алатки со вештачка интелигенција навлегуваат во секојдневието на човекот

Дејан Дејан

Млада инфлуенсерка од Тајланд стана баба на само 34 години

Дејан Дејан

Летна наградна авантура со Веро, 400.000 денари за најсреќниот купувач

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе