Документарни

УРБАНИ ХЕРОИ – секој вторник во14:30

Земјоделството е тренд во подем, без разлика дали се враќа на периферијата, на покривите или директно во деловните центри. 70% од светското население се храни благодарение на земјоделството во сите негови облици. Светот секојдневно расте, а со тоа и потребите за квалтетна и достапна храна.

Документарната серија „Урбани херои“ оди до најубавите пејзажи во светот и запознава луѓе кои одново ги пишуваат правилата за егзистенција на локална економија во нивната земја.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Абрамович, олигарх во сенката на Путин – документарен филм – сабота, 23 март 2024 – 20:35

Дејан Дејан

ИНОВАЦИИТЕ НА НАСА – документарен серијал – секој понеделник во 14:30

Дејан Дејан

Султанот од Брунеи, Кралството на сите суперлативи – документарен филм

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе