Емисии Код

КОД: Кој е сопственик на Југохром, корозивен капитал со опасни врски во Македонија

Добре дојде во Јегуновце, од фирма на Карибите и газда од Кипар и Русија. Кој е вистинскиот сопственик на Југохром- економскиот изгаснат мотор на цела општина под Шар Планина.

Македонија не проверува каков капитал се крие зад инвестициите, дали е опасен по државните стратешки интереси и по економијата.

Корозивен капитал- можност за пласман на пари кои наместо да прават развој може да заробат.

Најголеми инвеститори во државата се од даночни раеви и карипски острови.

Емисијата „Кој е сопственик на Југохром, корозивен капитал со опасни врски во Македонија“ беше емитувана на 31.03.2024. на ТВ Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

КОД со детали за драмата во штипскиот затвор во која подебелиот крај го извлече затворскиот чувар

Дејан Дејан

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе