ЧЕЛИЧЕН ЧОВЕК

Кларк Кент е обичен новинар се до момент кога  е принуден да се соочи со своето вонземјанско потекл бидејќи генералот Зод ќе ја нападне Земјата. Тогаш младиот херој  Кент одлучува...

ГОДЗИЛА

Блокбастер со невидени специјални ефекти од најновата генерација за најстрашното чудовиште од филмскиот свет кое сега ќе го видите  уште поопасно, непредвидливо. Годзила! Режија: Герет Едвардс; Улоги: Арон Тејлор-Џонсон, Елизабет...

ТАЖНАТА ЈАСМИН

Се почнува како среќна љубовна приказна за џет-сетерката Јасмин. Но неверството на нејзиниот сопруг ќе ги смени нивните животи и животите на луѓето околу нив... Режија: Вуди Ален; Улоги: Алек...

МАКС СТИЛ

Макс Стил е приказна за тинејџерот Максвел Мекграт и неговиот пријател вонземјанин Стил, кои со спојување на нивната специјално турбо-енергетска моќ можат да го креираат сетилниот суперхерој Макс Стил. Режија:...

ПУКАЈ СЛОБОДНО

Мистериозниот Смит сосема случајно ќе налета на бремена жена која ќе ја одбрани од насилници и дури ќе и помогне да се породи. Набргу сфаќа дека мајката и бебето се...

НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА 5

Откако ЦИА ја згасна својата елитна организациј агентот Итан Хант и неговиот тим се во трка со времето  да ја сопрат новата глобална закана-„Синдикатот“ опасна мрежа на корумпирани предавници... Режија:...

ПОЧЕТНИЦИ

Кога ќе дознаете некои неочекувани работи за своите родители тие ќе ве натераат да се замислите и да се обидете да разберете зошто се баш така морало да биде, во...

НИШТО НЕ Е КАКО ПРАЗНИЦИТЕ

Празниците се време да се биде со семејството,какво и да е тоа. Време да си ги кажете тајните, да бидете вистински благодарни, барем еднаш во годината бидејќи ништо не е...

ПРИКАЗНАТА ЗА ПЕПЕЛАШКА

Современа верзија инспирирана од легендарната бајка „Пепелашка“ од браќата Грим. Режија: Дејмон Сантостефано ; Улоги: Луси Хејл, Миси Пајл https://www.youtube.com/watch?v=MOFY59XmVnw

НОЖ

Филмот следи две нации кои ги следи омраза низ столетија. Приказна за бесмисленоста на етничките поделби и решавање на проблемите со насилство... Режија: Мирослав Лекиќ ; Улоги: Жарко Лаушевиќ, Бата...