МАЧЕТА

Toj изгледаше како и секој друг разуздан работник од улица, совршен за стапица но излезе дека тој е всушност легендарниот Мачете. Со неверојатни боречки вештини и став тој тргнува во...

ЏЕЈ ЕДГАР ХУВЕР

Биографска драма за основачот на ФБИ. Во режија на Клинт Иствуд  е претставена иконата на американската политичка јавност преку тајните што го следеле целиот негов живот. Режија: Клинт Иствуд; Улоги:...

ЛИЦЕТО НА ЉУБОВТА

Ники го изгуби сопругот, нејзината единствена љубов, но кога го сретна Том сфати дека кога љубовта ќе те напушти втората шанса ќе те најде. Том е речиси идентичен како нејзиниот...

САМО ЉУБОВНИЦИТЕ ОСТАНУВААТ ЖИВИ

Една љубов трае со векови, музичарот Адам и љубовта на неговиот живот Ева. Тој не гледа веќе каде оди светот, а таа се враќа од другиот крај на светот за...

ОПЕРАЦИЈА ДРОН

Поранешниот пилот Хоук води секојдневна битка со талибанци на далечина и почнува да се прашува: Ако не се соочиш со непријателот како ќе се соочиш со себеси? Создава ли повеќе...

УЖАСНИ ШЕФОВИ

Тројца пријатели се подготвени да ги убијат своите шефови откако сфаќаат дека им пречат на патот до среќата... Режија: Тим Бартон;  Улоги: Кевин Спејси, Џенифер Анистон, Џејсон Бејтман https://www.youtube.com/watch?v=bU0STezaOyk  

ЏЕКЕС:ЛОШ ДЕДО 5

Екипата на Џекес повторно напаѓа! 86-годишниот Ирвинг Зисман повторно е лош дедо, а останатите и не знаат дека ќе ги има на филм. Ќе ги гледате сите сцени кои беа...

СЕМЕЈСТВОТО ЏОНAС

Тие се убави, популарни и не го живеат американскиот сон туку го диктираат и продаваат. За нив одржувањето на имиџот е полно работно време... Режија: Дерик Борте; Улоги: Деми Мур...

МОСТОВИТЕ НА МЕДИСОН

Фотографот Роберт Кинкејд влегува во животот на домаќинката Франческа Џонсон, четири дена во 1960-тите. Љубовта меѓу двајцата се заканува да им ги смени животите од корен. Режија: Клинт Иствуд; Улоги:...

ТЕМИ: НАДВОР ОД КОНТРОЛА

Теми има лош ден, ја удри колата, доби отказ и мажот ја изневерува. Лошата вест е дека е е без превоз и пари, уште полоша вест е дека единствениот спас...