Филмови

ЅВЕЗДА ОД 100 КИЛА -сабота, 20 април 2024 – 19:15

16-годишниот Лоис има само еден сон: да стане астронаут. Но, иако е надарена за физика, има голем проблем: Лоис тежи 100 килограми… и нема начин да избега од ова семејно наследство – се и се лепи за кожа. Кога сè изгледа изгубено, Лоис ги запознава Амели, Стана и Џастин, три тинејџерки кои, исто така, имаат проблеми во животот, подготвени на сè, за да одат во вселената со неа…

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе