Кошарка Спорт

Обрадовиќ потпиша нов договор со Партизан

Жељко Обрадовиќ останува на клупата на кошаркарскиот клуб Партизан уште две години. Искусниот стратег денеска го потпиша новиот договор со „црно-белите“.

По три успешни сезони, Партизан и Обрадовиќ лесно се договорија за продолжување на соработката. Трофејниот стратег истакна дека на се поставувало прашањето дали тој сака да остане во клубот, каде играше како играч и каде што ја почна тренерската кариера во 1991 година.

Целта на Обрадовиќ ќе биде Партизан да биде постојан член на Евролигата, каде сезонава не успеа да стигне до плеј-офот, а лани беше елиминиран во четвртфиналето Реал Мадрид. Белградските „црно-бели“ беа убедливо најгледаниот тим во европската елита сезонава со распродадени 99 отсто од билетите на сите натпревари на домашен паркет во „Белградска арена“.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе