Емисии Топ тема

Топ Тема – Што ќе значи исходот од трката Османи – Таравари за парламентарните избори? 26.04.2024

Дали детронизирањето на ДУИ е веќе загубена битка за опозиционерите од Влен? Или земјотресот е во најава?

Што ќе значи исходот од трката Османи – Таравари за парламентарните избори? Јавна, тивка поддршка и за кого или бојкот на вториот круг од претседателските избори – како ќе се позиционира Влен, а како Европскиот фронт на ДУИ?

Вечерва во Топ Тема, дебата со Крешник Бектеши, министер за економија и член на Централното претседателство на ДУИ и Башким Бакиу, шеф на изборниот штаб на Таравари.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе