Топ тема

Топ Тема (30.04.2024): Дебата меѓу Миша Поповиќ, Неда Малеска Сачмароска и Милан Стефаноски

Сузбивање на корупцијата, независно судство, реформа на администрацијата и доброто владеење е дел од понудата на партиите за освојување на власта.

Колку се слични, а колку различни нивните понуди како да се стигне до “ветената земја”.

Може ли напишаното да стане реалност или ќе заврши само како добри политички намери на хартија.

Во Топ Тема дебата со Миша Поповиќ од Институт за демократија, Неда Малеска Сачмароска од ЦУП и Милан Стефаноски, политички аналитичар. Топ Тема на Телма со Тамара Грнчароска.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

„Топ тема“ (17.06.2024) Уставен, по допрен глас, може да го стопира законот за локална самоуправа

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе