Тенис

МАЛТА ПРВ ПРОТИВНИК

ДЕЈВИС КУП
Томислав Јотовски ќе го отвори мечот со првиот противник од третата група во Европската зона од Дејвис купот.

МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ МАЛТА И АЛБАНИЈА

ДЕЈВИС КУП
ПРВ ПРОТВНИК НА ДЕЈВИС КУП РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА Е МАЛТА

ВАВРИНКА ТРИУМФИРАШЕ НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО

ТЕНИС
Вавринка се избори за прв трофеј од настапите на Мастерс турнирите,откако во финалето со 2-1 во сетови го победи Роже Федерер.

ЃОКОВИЌ НЕИЗВЕСЕН ЗА РОЛАН ГАРОС?

ТЕНИС
Откако беше поразен во полуфиналето од Рожер Федерер во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ најави подолга пауза поради повреда.

ВАВРИНКА ПРВ ФИНАЛИСТ

МОНТЕ КАРЛО
Станислас Вавринка е првиот тенисер, кој обезбеди пласман во финалето на тенискиот Мастерс турнир 1000 во Монте Карло.

ШВАЈЦАРСКА ПРЕСМЕТКА ЗА ТИТУЛАТА ВО МАЛОТО КНЕЖЕСТВО

МОНТЕ КАРЛО
Сонародниците Рожер Федерер и Станислас Вавринка ќе играат во финалето на третиот Мастерс турнир од серијата 1000 во Монте Карло.

НОВАК ЃОКОВИЌ ПОСЛЕДЕН ПОЛУФИНАЛИСТ ВО МОНТЕ КАРЛО

ТЕНИС
НОВАК ЃОКОВИЌ ПРОТИВНИК НА РОЖЕ ФЕДЕРЕР ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО

НОВАК ЃОКОВИЌ ПОСЛЕДЕН ПОЛУФИНАЛИСТ ВО МОНТЕ КАРЛО

ТЕНИС
НОВАК ЃОКОВИЌ ПРОТИВНИК НА РОЖЕ ФЕДЕРЕР ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО

ДАВИД ФЕРЕР ГО ЕЛИМИНИРА РАФАЕЛ НАДАЛ

ТЕНИС
ФЕРЕР - ВАВРИНКА ПРВО ПОЛУФИНАЛЕ НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО

Pages

Subscribe to RSS - Тенис