ФОКУС

Никој не е како измамникот Ники кој знае како да го убеди секого во се. Кога во неговиот живот ќе влезе убава русокоса и ќе и ги открие сите тајни на занаетот, го губи фокусот и носи рискантни одлуки…

Режија: Глен Фикара; Улоги: Вил Смит, Марго Роби, Родриго Санторо

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ