Филмови

РОБИН ХУД – ПОЧЕТОЦИ – недела, 14 април 2024 – 22:15

Робин од Локсли, е фрлен во хаосот на Третата крстоносна војна, измамен од корумпираниот шериф на Нотингем. Откако ќе сведочи за неизговорливи ужаси, Робин се враќа дома за таму да открие дека е прогласен за мртов, неговиот имот конфискуван, а неговата сакана Марија е поврзана со водачот на бунтовниците. Во соработка со мистериозниот Арапин наречен Јахја, Робин тргнува во мисија за да го сопре крадење од корумпираната црква. Марија очајно го бара, но Робин ги крие своите планови од неа. Робин со своите акции ќе ја стави на тест љубовта, лојалноста и границите на правдата.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе