Филмови

ФИЛОЗОФИЈА НА УБИСТВОТО – сабота, 13 април 2024, 22:15

Еван Бирч е семеен човек и почитуван професор на истакнат колеџ каде неговите предавања по филозофија се многу популарни. Кога исчезнува студентката Џојс, сопругата на Еван се сомнева во неговата вмешаност. Детективката Мајли има уште повеќе причини да биде сомнителна кога клучните докази го прават Еван главен осомничен за исчезнувањето на Џојс. Одеднаш, прашањата со кои се соочува Еван не се само академски – тие се прашања за живот или смрт.

Улоги: Гај Пирс, Пирс Броснан, Мини Драјвер

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе